نام محصول

نام انگلیسی : Bend 90

کد محصول :

زانویی سینی کابل گالوانیزه عرض ۱۰ سانتیمتر

 

زانویی ۹۰ درجه (Bend 90) افقی عرض ۱۰ سانتیمتر از متعلقات سینی کابل است که باید به صورت جداگانه تهیه شود و در مواقعی که نیاز به تغییر مسیر سینی کابل داریم مورد استفاده قرار می گیرد به طور مثال اگر قرار باشد سینی ها در گوشه های دیوارها و یا روی کف در مسیر سیم و کابل ها نصب شوند نیاز دارند که یک زانویی ۴۵ یا ۹۰ درجه بین دو سینی نصب شود که در این موارد از زانویی ها برای ایجاد تغییر مسیر سینی های برق استفاده می شود. در ساخت زانویی سینی کابل گالوانیزه نیز از روش گالوانیزه برای آبکاری کردن قطعات استفاده می شود تا هم مقاومت محصول بالا رود و هم ظاهری براق و درخشان داشته باشد که البته معمولا برای کاربردهای عمومی از گالوانیزه سرد استفاده می شود ولی اگر بخواهید تجهیزات سینی کابل را در مناطق مرطوب به کار ببرید بهتر است آبکاری گرم روی فلز انجام شود تا مقاومت بالاتری داشته باشد و در برابر خوردگی و زنگ زدگی کاملا مقاوم باشد.

برای انتخاب زانویی مناسب باید به اندازه سینی کابل نیز توجه نمایید به طور مثال سینی کابل عرض ۱۰ سانت با زانویی ۹۰ درجه افقی عرض ۱۰ سانتیمتر قابل استفاده است. زانویی گالوانیزه دارای ضخامت ورق در اندازه های ۱، ۱.۲۵، ۱.۵ و ۲ می باشد که شما می توانید در زمان خرید یکی از این ضخامت را متناسب با فضایی که قرار است زانویی را به کار ببرید و همچنین ضخامت ورق سینی کابلی که قرار است زانویی به آن متصل شود، انتخاب نمایید. زانویی سینی کابل معمولا در عرض های مختلفی ارائه می شود و از متعلقات سینی کابل محسوب می شود که باید به صورت جداگانه خریداری شود.

قبل از نصب این محصولات باید به اندازه سینی کابل برق و اندازه زانویی یا دیگر تجهیزات توجه نمایید تا در زمان نصب دچار مشکل نشوید. زانویی ۹۰ درجه افقی را باید به صورت جداگانه خریداری کنید همچنین در پایپ نوران می توانید عرض های مختلف این محصول را مشاهده نمایید و با توجه به نیازتان یکی از این ابعاد را انتخاب کنید.

 

آشنایی با زانویی سینی کابل و کاربردهای آن

 

اگر بخواهیم کلی و به زبان ساده بگوییم، این تجهیزات یکی از تجهیزات قابل استفاده در سینی کابل است که تغییر دادن مسیر سیم ها را برای ما ممکن می سازند. در مسیر هدایت کردن سیم ها گاهی نیاز است تا تغییر جهت صورت گیرد، برای اینکه بتوانیم این کار را به درستی و اصولی انجام دهیم بهتر است از زانویی سینی کابل استفاده کنیم. زانویی سینی کابل جهت ارتباط بین سینی کابلهای سایزهای مختلف، در گوشه ها استفاده میشود. از انواع زانویی ها میتوان به

 • زانویی های ۴۵ درجه
 • زانویی های ۹۰ درجه
 • زانویی داخلی
 • زانویی خارجی
 • آبشاری، اشاره نمود.

زانویی های افقی همانطور که از نامشان پیداست، برای تغییر دادن مسیر کابل کشی افقی استفاده می شوند. و در زوایای مختلف ۴۵ درجه و ۹۰ درجه طراحی و تولید می شوند. و زانویی سینی کابل های داخلی، خارجی و آبشاری، برای تغییر دادن مسیر سیم کشی به صورت عمودی مورد استفاده قرار می گیرند. که این گروه دارای ظاهری T و یا + شکل هستند.

جنس زانویی سینی کابل از چیست ؟

از رایج ترین مدل های جنس زانویی سینی کابل می توان به مدل های استیل، گالوانیزه و آلومینیوم اشاره نمود.زانویی آلومینیومی: از محبوب ترین مدلهای زانویی سینی کابل، مدل آلومینیومی آن است. به دلیل وزن کم، توانایی تحمل سیم های فراوان و استحکام بالایی که دارند، در صنایع مختلف بسیار پر کاربردند.زانویی گالوانیزه: این دسته از این تجهیزات به کمک ورق گالوانیزه گرم تولید می شوند. به همین دلیل دارای طول عمر بالایی هستند. و به راحتی در پروژه های مختلف مورد استفاده قرار گرفته و در دراز مدت هیچگونه مشکلی را به همراه ندارند.

 

زانویی سینی کابل ۹۰ درجه گالوانیزه

 

گالوانیزه به عنوان یک روکش به کار می رود که مانع از زنگ زدگی و خوردگی فلزاتی چون آهن می گردد. محصولات فولادی امروزه اغلب گالوانیزه می شوند تا مقاومت بیشتر و طول عمر طولانی تری داشته باشند. زانویی سینی کابل گالوانیزه که در شرکت برق و فلز سهرابی ارئه می شود نیز یکی از همین محصولات گالوانیزه ضد زنگ می باشد که از مقاومت مطلوبی برخوردار می باشد.

زانویی استیل

 

این مدل ها در ضخامت های مختلف تولید میشوند، به این دلیل که بتوانند سیم های زیادی را پوشش داده و از آنها مراقبت کنند. ساخت آنها به گونه ای است که می توانند به راحتی تغییر شکل دهند و در زوایای مختلف نیز استفاده شوند. بصورت زانویی عمودی و افقی و همچنین داخلی و خارجی تولید می گردد.

نتیجه اینکه:

۱- در ضخامت های ۱ میل،  ۱.۲۵ میل، ۱.۵ میل، ۲ میل و ۲.۵ میلیمتر تولید و عرضه میگردند.

۲- ارتفاع لبه زانویی سینی کابل در ارتفاع ۳ سانت، ۴ سانت، ۵ سانت و ۶ سانت می باشد.

۳- معمولا درب زانویی از ورق کمتر از خود ورق زانویی سینی کابل تولید می گردد.

۴- در زوایای ۴۵ درجه و ۹۰ درجه تولید می گردند.

۵- بصورت زانویی عمودی و افقی و همچنین داخلی و خارجی تولید می گردند.

۶- مهم ترین موارد استفاده از آنها زمانی است که از کابل کشی در سینی کابل در گوشه ها استفاده می شود و همچنین در ارتباط بین سینی کابل های مختلف می باشد.

زانویی ۹۰ درجه یک وسیله کاربردی در سیم کشی برق می باشد. این وسیله به جهت تغییر مسیر ۹۰ درجه مورد استفاده قرار می گیرد و در بخش هایی که نیاز داریم یک مسیر سیم کشی را تغییر جهت دهیم از این وسیله استفاده می نماییم. زانویی سینی کابل ۹۰ درجه نیز به مانند سه راهی سینی کابل به صورت ساده، مشبک و توری تولید می گردد. جنس این ابزار کاربردی غالبا فولاد گالوانیزه شده می باشد اما سینی کابل آلومینیوم نیز نوعی دیگر از این سینی کابل ها می باشد که از محبوبیت بالایی برخوردار می باشد. در گروه صنعتی پایپ نوران علاوه بر این محصولات تجهیزات دیگری نیز عرضه می گردد که مهم ترین آن ها عبارتند از:

 1. سینی گالوانیزه
 2. سینی توری
 3. سینی مشبک
 4. سینی گالوانیزه پانچ شده
 5. نگهدارنده سینی
 6. لوله های فولادی برق
 7. نگهدارنده سینی کابل
 8. سینی کابل آلومینیوم
 9. سه راهی سینی کابل
 10. و …

تماس تلفنی