نام محصول

نام انگلیسی : Cable Tray

کد محصول :

گروه صنعتی پایپ نوران تولید کننده سینی کابل برق Cable Tray بادستگاه CNC

گروه صنعتی پایپ نوران تولید کننده سینی کابل با دستگاه CNC اتوماتیک با امکان تولید انواع و اشکال پانچ های متنوع و متناسب با درخواست و نیاز کارفرمایان محترم، محصولات خود را با ضخامت ها و عرض های مختلف ارائه می نماید. از دیگر انواع سیستمهای محافظ سیم و کابل جهت نصب در مسیرهای عمودی و امکان بهره برداری بیشتر از هوای محیط جهت خنک کردن کابلهای فشار قوی، تولید انواع نردبان کابل با واژه انگلیسی Cable ladder از دیگر راهکارهای این مجموعه جهت مدیریت سیستم سیم و کابلی می باشد.

تنوع تولید محصولات گالوانیزه سرد و گالوانیزه گرم و رنگی

انواع سینی های کابل گالوانیزه گرم و گالوانیزه سرد، سینی های کابل رنگی با رنگ پودری الکترواستاتیک با مقاومت بالا در برابر ضربات مکانیکی و تنوع در رنگ جهت طراحی و همخوانی با دکوراسیون فضاهای نمایشگاهی و فروشگاهی بزرگ، سینی های کابل استیل جهت استفاده در محیط های صنعتی با رطوبت بسیار بالا و یا خورندگی شیمیایی بالا، در این مجموعه تولید میگردد. استفاده از مواد اولیه درجه یک و با کیفیت همواره سرلوحه برنامه های این گروه صنعتی در واحد تامین کالا می باشد و مواد اولیه از شرکتهای دارای نشان استاندارد ایران و با کیفیت ساخت بالا تهیه می گردد.

 

ضخامت استاندارد سینی کابل را چگونه تعیین کنیم ؟

ضخامت استاندارد سینی برق بر اساس تعداد کابلها و وزن آنها بدست می آید، تعیین ضخامت با عرض سینی ها متناسب می باشد. به طوریکه هر چه عرض سینی های ما بیشتر گردد، می بایست بر ضخامت آن افزوده شود. جهت تعیین ضخامت دقیق می توان از نرم افزارهای مهندسی بر اساس میزان بار وارده کابلها بر آن استفاده نمود. جهت دریافت راهنمایی برای پیداکردن ضخامت مناسب می توانید با کارشناسان این گروه صنعتی تماس گرفته و بر اساس اعلام تعداد کابلها، ضخامت صحیح و عرض متناسب با آن را انتخاب نمایید.

برای پروژه خود سینی برق گالوانیزه گرم را انتخاب کنیم یا گالوانیزه سرد ؟

قبل از انتخاب عرض و ضخامت سینی ها باید از شرایط آب و هوایی و محیطی محل نصب خود آگاه باشیم. اگر میزان رطوبت منطقه از حد معمول بیشتر بوده و یا قرار است سینی های ما در معرض باران یا رطوبت مستقیم قرار بگیرد، می بایست از محصولات گالوانیزه گرم استفاده نمود. شهرهای شمال و جنوب کشور و محیط های صنعتی با رطوبت و خورندگی بالا می بایست از این دسته از محصولات استفاده کنند. اما در آب و هوای معمولی و مناطق مسقف نظیر اکثر کارخانجات صنعتی و ساختمان های بلند مرتبه و پارکینگ ها با رطوبت معمولی، گزینه سینی برق گالوانیزه سرد انتخاب بهینه و مناسب تری می باشد.

 

انواع اتصالات و تجهیزات جانبی سینی برق

انواع اتصالات و تجهیزات جانبی سینی کابل برق شامل انواع زانویی ۹۰ درجه عمودی و افقی، زانوی افقی ۴۵ درجه بصورت فیکس و قابل تنظیم میباشد. از سه راهی، چهارراهی، انواع تبدیل یا کاهنده در مسیر نصب و جهت برقراری انشعاب و انتقال سیم ها به مسیرهای دیگراستفاده میگردد. از انواع رابط بغل بند، رابط یوشکل ( U شکل ) که در دو مدل ثابت و متحرک تولید می گردند، جهت اتصال شاخه ها به یکدیگر استفاده می گردد.  انواع ساپورت ال شکل ( L  شکل )، ساپورت یو شکل، انواع براکت دیواری قطعاتی هستند که نقش سیستم نگهداری را برای مجموعه مدیریت سیم و کابل ها بازی می کنند.

نگهدارنده T تی شکل، انواع ساپورت سقفی، از دیگر انواع نگهدارنده و ساپورت سینی کابل هستند که با توجه به نوع طراحی می توانند وزن مجموعه این سیستم مدیریت کابل را تحمل کنند، درپوش انتهایی از دیگر تجهیزات جانبی بوده و نقش مهمی در فرآیند اجرا دارند. دیوایدر یا دیواره جداکننده به منظور جداسازی کابلهای قدرت و شبکه و درپوش سینی از جمله تجهیزات و اتصالات مورد استفاده این سیستم در بسیاری از پروژه ها میباشند. سینی ها برای نصب ملزم به استفاده از پیچ و مهره بوده که عمدتا برای اتصال از نوع سر قارچی پیچ گوشتی خور گالوانیزه استفاده میگردد.

قیمت سینی های برق ارائه شده توسط گروه صنعتی پایپ نوران

قیمت سینی های برق ارائه شده توسط گروه صنعتی پایپ نوران بسته به نوع انتخاب ما در خرید محصول متفاوت میباشد. سینی گالوانیزه در دونوع گالوانیزه سرد (فابریک کارخانه ای) و گالوانیزه گرم عمقی تولید میگردد. عوامل متعددی در ارائه قیمت این سیستم محافظ تاثیر گذار می باشد. با توجه به نوع ساخت و تولید آنها و حجم مواد اولیه که مورد استفاده قرار میگیرد قیمت متفاوتی را خواهند داشت. سینی برق گالوانیزه گرم به دلیل استفاده از میزان روی بالاتر در تولید آنها به طور متوسط ۳۵ تا ۴۰ درصد نسبت به سینی گالوانیزه سرد قیمت بالاتری دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت سینی های کابل و اتصالات آن و سایر محصولات میتوانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

ویژگی و ظرفیت تولیدی انواع سینی در گروه صنعتی پایپ نوران

ویژگی و ظرفیت تولیدی و ساخت انواع سینی در گروه صنعتی پایپ نوران بشرح ذیل میباشد:

  • ضخامت قابل تولید : از ۰.۷ میلیمتر تا ۳ میلیمتر
  • عرض سینی های قابل تولید: عرض ۵۰ میلیمتر تا ۱۰۰۰ میلیمتر
  • طول شاخه های سینی برق : شاخه های ۲ تا ۳ متری
  • نوع ورق مورد استفاده در تولید: انواع ورق گالوانیزه سرد، ورق فولادی ST37، ورق استیل ۳۰۴ و ۳۰۶
  • انتخاب نوع روکش سینی ها: گالوانیزه گرم عمقی، گالوانیزه فابریک یا سرد، رنگ الکترواستاتیک کوره ای
  • تنوع در پانچ سینی ها: پانچ متقاطع، پانچ موازی، پانچ های خاص و درخواست
  • دستگاه سوراخکاری: دستگاه CNC پانچ، دستگاه پرس ضربه ای
  • نوع بسته بندی و آماده سازی سینی های کابل: بندل فلزی، پالت چوبی (در صورت درخواست)

گروه صنعتی پایپ نوران تولید کننده سینی کابل برق بادستگاه CNC​

تولید کننده انواع سینی برق گالوانیزه گرم و گالوانیزه سرد

تولید و ساخت انواع سینی برق گالوانیزه گرم و گالوانیزه سرد، سینی های استیل و آلومینیوم از محصولات این گروه صنعتی میباشد. خطوط تولید پانچ CNC، خط رنگ الکترواستاتیک، پرس برک و قیچی برقی در این مجموعه در حال استفاده است. این شرکت تولیدات خود را با کیفیت بالا به صنایعی نظیر نفت وگاز، پتروشیمی، عمرانی و تجهیزاتی ارائه میکند. شرکتهای تأسیساتی،شرکت های تولیدی فولاد و سیمان و مراکز صنعتی و فرودگاهی و بیمارستانی و تجاری از دیگر مشتریان ما میباشند. تولید سیستم های محافظ، در کنار انواع اتصالات و فیتینگ ها در مجموعه پایپ نوران در حال انجام می باشد.

 

 

 

 

سینی برق های گالوانیزه گرم عمقی

انواع سینی های برق گالوانیزه گرم عمقی غالبا در محیط های با دما و رطوبت بسیار بالا استفاده میگردد. به طور میانگین مطابق استاندارد ASTM123 پوششی از روی با ضخامت ۶۰ میکرون برروی سطح فولاد قرارمیگیرد. سینی گالوانیزه سرد نیز نوع دیگری از سیستمهای محافظ سیم و کابلها بوده که از ورق گالوانیزه سرد تولید میگردند. میزان روی در سینی گالوانیزه سرد حدود ۱۲میکرون میباشد که در مقایسه با روکش گالوانیزه گرم بسیار کمتر است. ورقهای مورد استفاده در تولید سینی ها باید یا به صورت گالوانیزه فابریک (گالوانیزه کارخانه ای) باشند یا ورق های فولادی که پس از عملیات برش، پانچ و خم کاری به صورت گرم عمقی، گالوانیزه میشوند. شایان ذکر است فرآیند گالوانیزه گرم عمقی با روش ASTM123 در این مجموعه در حال انجام میباشد.

مشخصات فنی و محاسبات سینی ها

مشخصات فنی و محاسبات مربوط به انواع سینی : جهت حفاظت از کابلهای برق و انتخاب بهترین مسیر برای کابلکشی مطرح میشود. تعمیرات احتمالی آینده، دوام بیشتر کابلها در سیستمهای انتقال انرژی از مواردی است که مورد توجه قرار میگیرد. این تجهیز از ورقهای با ضخامت ۱، ۱.۲۵، ۱.۵، ۱.۷۵، ۲، ۲.۵ میلیمتر و با طول ۲ و ۳ متری ساخته میشوند. سینی ها با عرض ۵۰، ۱۰۰، ۱۵۰، ۲۰۰، ۲۵۰، ۳۰۰، ۴۰۰، ۵۰۰، ۶۰۰، ۷۰۰، ۸۰۰ میلیمتر و یک متر ساخته میشود. دیواره کناری محصول به طور معمول دارای لبه با ارتفاع ۴۰، ۵۰ میلیمتربرای افزایش مقاومت و تحمل بار میباشند. عمدتا در محصولات بازاری و فاقد رعایت استانداردهای مهندسی ارتفاع لبه ها را ۳ سانتیمتر و کمتر در نظر میگیرند. لذا حتما در هنگام سفارش باید به این نکات مهم تاکید و از فروشنده محصول میزان ارتفاع لبه ها را سوال نمود.

 

 

انتخاب دقیق و بهینه ابعاد سینی برق

انتخاب دقیق و بهینه ابعاد، تعداد خمها، ارتفاع لبه و ضخامت درجهت حداکثر کارایی و حداقل قیمت مهم میباشد. ابعاد سینی ها بر اساس جمع سطح مقطع کابلهای ورودی طراحی میگردد.برای اهداف توسعه ای باید ۱۰ تا ۲۰ درصد به جمع سطح مقطع کابلها اضافه کنیم. تعداد خم لبه ها میتواند ۲ خم یعنی فاقد لبه برگشته به سمت داخل باشد یا میتواند ۴ خم یعنی دارای یک لبه یک سانتی در هر طرف به سمت داخل بوده و یا ۶ خم باشد. افزایش تعداد خم ها سبب تحمل بار بیشتر توسط این سیستم محافظ سیم و کابل می گردد.

 

انتخاب ضخامت استاندارد و لبه سینی برق گالوانیزه

انتخاب ضخامت استاندارد و لبه سینی برق گالوانیزه در طراحی مورد توجه قرار میگیرد. برای مصارف صنعتی و تجاری عمدتا از سینی با لبه ۴ سانتیمتر استفاده می کنند. درصورتی که تعداد کابلها افزوده گردد، میتوان علاوه بر افزایش ضخامت، ارتفاع لبه را تا ۱۰ سانتیمتر افزایش داد. در انتخاب سیستم، ضخامت با توجه به میزان وزن کابلها، ارتفاع لبه سینی، جنس ورق محاسبه میگردد. وزن کابلها عامل تاثیرگذاری در انتخاب ضخامت ورق سینی ها میباشد.

عرض و ضخامت سینی ها با توجه به تعداد کابلهای عبوری مورد توجه طراحی قرار میگیرد. انتخاب مناسب سیستم نگهدارنده سینی ها میتواند در انتخاب بهینه ضخامت آن و قمیت مناسبتر کمک نماید.

 

 

کاربرد تجاری سبک و صنعتی سنگین

کاربرد تجاری سبک و صنعتی سنگین سینی برق به مشخصات مخصوص به خود نیاز دارند. ضخامت کمتر از یک میلیمتر بیشتر جنبه استفاده تجاری داشته و در مصارف صنعتی با کابلهای سنگین استفاده نمی گردد. افزایش تعداد خم باعث افزایش مقاومت صفحه سینی و تحمل بار بیشترآن می شود. برای مصارف معمولی و تجاری سبک تا متوسط، تعداد خم ها را ۴ خم انتخاب می نمایند. برای مصارف سنگین و صنعتی بهتر است از سینی های ۶ خم در پروژه ها استفاده گردد. در مصارف صنعتی و سنگین از ورقهای ۲ میلیمتر و بالاتر استفاده می نمایند.

فاصله استاندارد پایه سینی های برق بر اساس نشریه ۱۱۰ ساختمان

 

فاصله استاندارد پایه سینی کابل بر اساس نشریه ۱۱۰ ساختمان، یک متر از یکدیگر میباشد. پایه های سینی یا به صورت دیواری و یا به صورت سقفی نصب میگردند. در صورت سنگین نبودن کابلها و کم عرض بودن سینی ها، این فاصله را یک متر و نیم در نظر میگیرند. در صورتی که بخواهیم سینی ها را به سقف نصب کنیم، کیفیت سقف در دسترس حائز اهمیت میباشد. سقفهای کاذب و یا گچی گزینه مناسبی برای اتصال سینی ها نیستند و بهتر است از روشهای دیگر استفاده کرد. پایه های دیواری نیز دارای اشکال مختلف با قدرت نگهداری متفاوت برای مقاصد تجاری و صنعتی هستند.

معیار انتخاب صحیح انواع سینی برق، سیستم محافظ و مدیریت سیم و کابلها

معیار انتخاب صحیح انواع سینی کابل جزء اصلی سیستم پشتیبانی برای کابلهای برق و ارتباطات است، اهمیت بالایی دارد. یک سیستم محافظ، از کابلهای قدرت و سیگنال پشتیبانی می کند. همچنین ضمن محافظت از آنها، به دنبال ارتقا، گسترش و یا انتقال شبکه ها می باشد. اکثر این سیستم ها باز هستند و اجازه از دست دادن حرارت را به صورت کارا می دهند. همچنین دسترسی آسان به قطعات و جایگزینی کابل و تعمیرات را مهیا می سازند. انتخاب صحیح این محصول، جایگزینی مناسب برای انتقال سیم و کابل در درون لوله فولادی برق می باشد. سیستم لوله فولادی برق به طور کامل کابل را احاطه کرده و امکان دسترسی ساده به آن را نمیدهد.

چگونه سینی های برق مناسب با پروژه خود را انتخاب نماییم ؟

۱- طراحی ابعاد و اندازه و ظرفیت سینی کابل براساس نوع و تعداد سیم و کابل های درون آن

طراحی سینی های برق بر اساس نوع و تعداد سیم و کابلهای درون آن انجام می گیرد. طبیعتا این طراحی بستگی به اندازه سطح مقطع کابلها و انتخاب عرض متناسب آن دارد. اگر از کابلهای قدرت سطح مقطع بالا استفاده می کنیم، باید عرض بیشتری برای قرارگیری و طراحی آنها درنظر بگیریم. فضایی معادل ۱۰ تا ۲۰ درصد جمع سطح مقطع کابلها برای اهداف توسعه آینده یا تغییرات احتمالی در نظر بگیریم. اگر همزمان از کابلهای شبکه به همراه کابلهای قدرت یا فرمان در درون سینی استفاده شود راهکار ویژه ای داریم. جهت جلوگیری از نویزهای احتمالی و اثرات منفی برروی یکدیگر بهتراست از دیواره جداکننده سینی کابل یا divider استفاده گردد.

 

 

 

 

 
 

۲-شرایط محیطی محل نصب سینی کابل: آیا کابل در معرض شرایط هواشناسی با رطوبت بالا و یا در داخل ساختمان قرار میگیرد؟

شرایط محیطی محل نصب سینی برق با بررسی قرارگیری درمعرض شرایط هواشناسی با رطوبت بالا و یا درداخل ساختمان انجام می گیرد. به عبارتی محل قرارگیری این سیستم، نقش تعیین کننده ای در انتخاب جنس و نوع روکش آن بازی میکند. اگر قرار باشد این مجموعه در نقاط رطوبت بالا نصب گردد، بهتر است از روکش گالوانیزه گرم استفاده گردد. اگر در طبقات ساختمان یا پارکینگ نصب گردد و رطوبت چندانی به آن نمی رسد، از محصول ورق گالوانیزه سرد کارخانه ای استفاده گردد.

۳- حساسیت به خوردگی این تجهیزات نسبت به مواد شیمیایی و خورنده

حساسیت به خوردگی سینی های برق نسبت به مواد شیمیایی و خورنده باید مورد توجه کاربران قرارگیرد. درپاره ای از موارد، خوردگی میتواند باعث از بین رفتن سریع و کاهش عمر متوسط این تجهیز گردد. این حساسیت به خوردگی در مرحله طراحی و محاسبات اولیه باید مورد بررسی بیشتری قرار گیرد. در محیط های صنعتی ازجمله سایت های پتروشیمی و سایر محیط های آلاینده، بخار اسیدی ناشی از تولیدات می تواند باعث خوردگی گردد.

با توجه به میزان فاصله از منشإ آلاینده ها میبایست در ارتباط با نوع روکش تصمیم گیری کنیم. در مواردی که فاصله از بخارات نسبتا زیاد است میتوانیم از روکش گالوانیزه گرم استفاده کنیم. در مواردی که فاصله تا منشا آلایندگی کم است، ورق استیل ۳۰۴ و یا ۳۰۶ استفاده گردد. روکش استیل طبیعتا دوام بالاتری در برابر خوردگی شیمیایی دارند اما قیمت آن نیز چندین برابر گالوانیزه گرم می باشد.

 

 

 

۴ – محاسبه وزن کابلهای نصب شده در داخل سینی ها

محاسبه وزن کابلهای نصب شده در درون سینی ها، فاکتور مهمی در انتخاب ضخامت این محصول می باشد. هر چقدر سینی ها وزن بیشتری را متحمل شود، میبایست ضخامت بیشتری را برای آن در نظر گرفت. چگونگی انتخاب ضخامت معمولا با نرم افزارهای مهندسی و بارگذاری امکان پذیر می باشد. در عمل معمولا مقادیر ضخامت را با استفاده از تجارب مهندسی و آزمون های قبلی انتخاب می نمایند. در پروژه های کشور ما به دلیل عدم توجه به محاسبات مهندسی و اطلاعات کافی مورد نیاز، ضخامت ورق را معمولا بسیار بیشتر از اندازه مورد نیاز در نظر می گیرند.

این امر باعث اتلاف بودجه و بالاتر رفتن هزینه های ساخت و ساز و عدم نیاز واقعی به این مقدار ضخامت خواهدبود. در صورتی که با انتخاب سیستم ساپورت (نگهدارنده) مناسب می توانیم ضخامت کمتری را برای این تجهیز انتخاب نماییم.

۵– محاسبه و درنظرگرفتن شعاع خمش کابلها در درون سینی برق

محاسبه و در نظرگرفتن شعاع خمش سیم ها در درون این تجهیزات در طراحی میبایست بررسی گردد. این بررسی عامل مهمی در تصمیم گیری نوع اتصالات سینی گالوانیزه در مسیرهای انشعابی نصب می باشد. درصورتی که کابل های ما از نوع سطح مقطع بالا یا کابل های خشک باشند، انعطاف کمتری در زوایای ۹۰ درجه دارند. گوشه انبارها و یا سوله های صنعتی نصب معمولا نقاطی است که کابل ها کمی خم خواهند شد. بهتر است در این موقعیت از زانویی ۱۳۵ درجه (یا همان زانویی ۴۵ درجه)  به جای زانویی ۹۰ درجه استفاده گردد. استفاده از این اتصالات با دهانه و شعاع بازتر، آسیب کمتری به سیم وکابل های ما وارد خواهد شد.

 

 

۶- در نظر گرفتن فضای مناسب بر روی سینی ها در طول مسیر سینی کشی برق

درنظر گرفتن فضای مناسب برای کابلها در طول مسیر سینی کشی برق و نحوه قرارگیری کابلها و بررسی مشخصات فنی سینی ها حائز اهمیت می باشد. در طراحی اندازه دهانه، باید فضایی را برای قرارگیری مناسب کابلها و بستن آنها توسط بست کمربندی، برروی پانچ ها در نظر گرفت. نباید کابلها را در کنار هم فشرده کرد، زیرا این کار باعث ایجاد نویز و اثرات منفی بر یکدیگر می گردد. در صورت ایجاد فاصله مناسب، دسترسی و انشعاب گیری از آنها نیز راحت تر می گردد. همچنین کابلهای قدرت در سینی کشی برق به فضای بیشتری جهت خنک شدن و دوام بیشتر نیاز دارند.

 

۷– سهولت نصب انواع سینی ها در صنعت و ساختمان

سهولت نصب انواع سینی ها در صنعت و ساختمان، از مواردی است که در طراحی و انتخاب باید در نظر گرفت. در مواردی استفاده از شاخه های ۲ متری مناسب بوده و در برخی موارد شاخه های ۳ متری سرعت بیشتری به نصب و راه اندازی القا می کند. درصورتی که قرار است کابلهای ما در مجتمعهای مسکونی با ارتفاع سقف کوتاه نصب گردند، استفاده از شاخه های ۲ متری مناسب است. در صورتی که قرار است در سوله های صنعتی با طول زیاد نصب گردد، شاخه های ۳ متری سرعت نصب را به مراتب بالاتر میبرد. تعداد بهینه سیستم نگهدارنده و نوع آن نیز می تواند باعث سهولت در نصب و راه اندازی گردد.۸ – بسط پذیری: آیا می توان شاخه های سینی ها را به راحتی به هم اضافه کرد؟

بسط پذیری: آیا می توان شاخه های سینی های برق را به راحتی به هم اضافه کرد یا خیر؟ درصورتی که در پروژه ای که در حال ساخت هستیم، امکان توسعه و ساخت فضای جدید و اضافه نمودن آن به فضای قبلی وجود دارد، باید برای اجرای فاز برق آن تصمیم گیری نمود. سینی ها را میبایست طوری طراحی کرد که امکان ادامه و توسعه برای آن در طراحی های آتی وجود داشته باشد.

۹– مقدار گرمای تولید شده توسط کابلها درون سینی برق :

مقدار گرمای تولید شده توسط کابلها درون سینی برق را باید در هنگام طراحی در نظر گرفت. اگر کابل های ما از نوع قدرت و با میزان جریان عبوری بالا بوده و گرمای زیادی تولید کنند، باید به جای این سیستم از نردبان کابل استفاده نمود.

 

 

مقایسه میزان ضخامت گالوانیزه در سینی های گالوانیزه سرد و گالوانیزه گرم

مقایسه میزان روی ( ضخامت لایه گالوانیزه ) در سینی های گالوانیزه سرد و گالوانیزه گرم جهت انتخاب نوع پوشش ضروری است. سینی های گالوانیزه سرد نیز نوعی از سیستم محافظ سیم و کابلی بوده که از ورق گالوانیزه سرد تولید می گردند. پوشش روی بر سطح ورق فولادی در سینی های گالوانیزه سرد به طور متوسط در حدود ۱۲ تا ۱۵  میکرون می باشد. این پوشش در مقایسه با روکش گالوانیزه گرم بسیار کمتر است، به همین دلیل، محصولات ساخته شده از ورق گالوانیزه سرد قیمت مناسب تری دارند. در مناطقی که رطوبت چندان زیاد نیست و یا محصولات در برابر پاشش مستقیم آب قرار نمیگیرند، می توان از این محصول استفاده نمود.

انواع دیگری از این تجهیز از جمله سینی های کابل PVC و استیل جهت استفاده در صنایع غذایی مورد استفاده قرار می گیرند. سیستم های محافظ سیم و کابل ساخته شده از ورق استیل مقاومت بسیار بالاتری در برابر خوردگی وزنگ زدگی دارند. اما از لحاظ مقایسه اقتصادی، قیمت بسیار بالاتری دارند که می توان این مقدار را بین ۳ تا ۴ برابر ذکر کرد.

تماس تلفنی