نام محصول

نام انگلیسی : Cold galvanized steel pipe

کد محصول :

لوله فولادی برق گالوانیزه سرد Cold galvanized steel pipe

 

لوله فولادی برق گالوانیزه سرد عنوان مطلبی است که به توضیح و ارائه مشخصات آن می پردازیم. مدل های مختلفی از انواع لوله های برق را معرفی کردیم. لوله های فولادی، لوله های پی وی سی، لوله های فلکسیبل فلزی، لوله فلکسیبل پلاستیکی ( لوله خرطومی ) از انواع اصلی لوله های برق به شمار می روند.

لوله فولادی برق از لوله های مهم و پرکاربرد در صنایع مختلف هستند که انواع مختلفی دارند و در سایزهای مختلف تولید می شوند. لوله های برق برای این که در برابر خوردگی و زنگ زدگی محافظت شوند با پوششی از فلز روی پوشانده می شوند که به لوله های گالوانیزه سرد و گرم شناخته می شوند. در واقع لوله های برق گالوانیزه با یک لایه از فلز روی پوشش داده می شود که به نوعی نقش محافظ را در برابر خوردگی و زنگ زدی ایفا می کند. این مدل از لوله در دو نوع گالوانیزه سرد و گرم تولید می شود.

از پرکاربردترین لوله هایی که در صنعت مورد استفاده قرار می گیرند، لوله فولادی برق گالوانیزه سرد هستند. از کاربرد های لوله فولادی گالوانیزه سرد می توان به عنوان محافظ سیم و کابل ها در مسیرهای اجرای سیم کشی و کابل کشی در یک سیستم انتقال کابل اشاره کرد که می توان در محیط های داخلی مانند ساختمان ها و در بتن و یا زیر گچ ساختمان نصب گردد.

لوله فولادی گالوانیزه سرد از نظر اقتصادی مقرون به صرفه می باشد اما از استحکام کافی برخوردار نمی باشد. این مدل لوله اگر در مجاورت رطوبت قرار گیرند و از آنها محافظتی صورت نگیرد به راحتی دچار خوردگی یا زنگ زدگی می شوند. پوشش روی به عنوان یک لایه محافظ بیرونی بر روی فولاد قرار می گیرد.

ضخامت این پوشش تقریبا ۱۵ میکرون می باشد. لوله برق گالوانیزه سرد، استحکام و مقاومت چندان بالایی ندارد و حتی با کشیدن یک جسم فلزی روی سطح لوله، پوشش روی دچار آسیب می شود و خراش بر می دارد. عمر مفید لوله های فولادی گالوانیزه سرد در محیط های مرطوب ۳تا ۵ سال می باشد. بنابراین توصیه می شود برای بهره وری از عمر حداکثری لوله برق گالوانیزه سرد از آنها فقط در محیط های داخلی استفاده شود.

* در لوله های برق گالوانیزه سرد میزان براق بودن و درخشندگی آن به ضخامت و ورقی که لوله از آن ساخته می شود بستگی دارد به طور مثال لوله های فولادی با ضخامت۱ و ۱.۵ میلیمتر براق تر و روشن تر از لوله های با ضخامت بیشتر هستند.

* یکی از ویژگی های لوله های فولادی گالوانیزه نارسانا بودن آن ها می باشد.

سایز لوله های فولادی پایپ نوران

لوله فولادی گالوانیزه سرد تولید شده در مجموعه پایپ نوران مطابق با استاندارد های جهانی می باشد که در سایز های استاندارد :

DIN49020: PG13.5- PG16- PG21- PG29- PG36- PG42- PG48

BS4568: M16- M20- M25- M32- M40- M50- M63

BS31: ¾”- ۱”- ۱ ¼”- ۱ ½”- ۲”- ۲ ½”- ۳”

لوله های برق گالوانیزه سرد به صورت شاخه های ۳ متری تولید می شوند.

 

 

 

قیمت لوله برق گالوانیزه سرد

برای خرید و کسب اطلاع از لیست قیمت انواع لوله فولادی برق می توانید با برقراری تماس با کارشناسان فروش ما پس از دریافت مشاوره و راهنمایی اقدام به خرید نمایید.

مزایای لوله فولادی سرد

  • مقاوم در برابر زنگ زدگی مناسب جهت محیط های بسته می باشد.
  • قیمت مناسب نسبت به لوله های گالوانیزه گرم
  • قابلیت خم کاری با دستگاه لوله خم کن دستی
  • اتصالات راحت و مناسب در دسترس

لوله فولادی سرد در طول های ۳ متری و در بسته بندی پایپ نوران در دسترس می باشد.

لوله های فولادی در  شاخه های ۱۰ عددی ، ۱۲ عددی ، ۱۹ عددی بسته بندی می گردد.

 کاربرد لوله فولادی سرد

لوله فولادی سرد از جمله پرکاربردترین لوله های تاسیسات برقی است که امروزه به دلیل قابلیت های فراوانی که دارد توانسته عملکرد بسیار مناسبی را از خود نشان دهد. به طور کلی از لوله های فولادی برق، به عنوان یک لایه محافظتی برای سیم ها و کابل ها استفاده می شود.

چرا که سیم ها و کابل ها به تنهایی در برابر شرایط محیطی و عوامل خارجی بسیار آسیب پذیرند و در صورتی که پوشش مناسبی نداشته باشند آسیب دیده و خطر آفرین خواهند بود. به طور کلی لوله گالوانیزه سرد با توجه به ویژگی هایی که دارد در برابر رطوبت و سایش از خود مقاومت نشان می دهد‌.

نحوه تولید لوله فولادی سرد

 

به طور کلی برای تقویت لوله فولادی و افزایش مقاومت آن در برابر خوردگی، باید از فرایند گالوانیزاسیون استفاده کرد. در طی این فرایند فلز روی به عنوان یک لایه محافظ روی سطح لوله فولادی قرار می گیرد. به طور کلی فرایند گالوانیزاسیون فلزات به دو صورت گالوانیزاسیون گرم و سرد انجام می شود.

برای تولید لوله گالوانیزاسیون سرد، ابتدا برای از بین بردن آلودگی ها، ورق های فولادی در محلول اسیدی قرار می گیرند. پس از پاکسازی محلولی از نمک روی و آب یا اسید فراهم می شود. این محلول به سطح ورق فولادی پاشیده شده و به این ترتیب ورق های فولادی آبکاری می شوند.

 

تفاوت لوله فولادی سرد و گرم

 

به دلیل بالا بودن دما در فرایند گالوانیزاسیون گرم، عمق فلز روی در سطح لوله های فولادی بیشتر از ۲۵ میکرون است‌. به این ترتیب مقاومت این لوله ها در برابر رطوبت بیشتر بوده و در نتیجه طول عمر بیشتری خواهند داشت. از آنجایی که اکثر لوله های فولادی گرم دارای ضخامت زیادی هستند، دو سر انتهایی آن ها دارای رزوه است و همچنین از رنگ براق تری نسبت لوله های فولادی سرد برخوردار هستند‌.

اتصالات لوله فولادی سرد

 

از آنجایی که اکثر لوله های تولید شده دارای استاندارد های معینی هستند، از ابعاد و اندازه های یکسانی برخوردارند. به این ترتیب برای پوشش دادن بخش های مختلف یک تاسیسات برقی که عمدتا از مسیر های غیر مستقیم تشکیل شده است، باید از اتصالات گوناگونی استفاده گردد. از جمله اتصالاتی که در لوله های فولادی مورد استفاده قرار می گیرد، می توان به موارد زیر اشاره کرد.

تبدیل ها

به کمک این دسته از اتصالات لوله های فولادی سرد ، می توان لوله هایی با قطر بیشتر را به لوله هایی با قطر کمتر متصل کرد.

زانویی ها

از جمله مهمترین اتصالات موجود در بازار می توان به زانویی ها اشاره کرد. برخی از مواقع شرایط برای خم کردن لوله فراهم نیست و نمی توان انحنای لازم را ایجاد کرد. در چنین شرایطی استفاده از زانویی ها می تواند به افراد برای ایجاد انحنای لازم کمک کند. به طور کلی زانویی ها در دو نوع ۹۰ و ۴۵ درجه در بازار موجود هستند.

بوشن ها

لوله های موجود در بازار مطابق با استاندارد های روز دنیا طراحی و ساخته می شوند. به این ترتیب این لوله ها دارای ابعاد و اندازه های مشخصی هستند و نمیتوانند یک مسیر طولانی را پوشش دهند. بوشن ها از جمله اتصالاتی هستند که وظیفه دارند دو لوله هم اندازه را به یکدیگر متصل کنند. به کمک این دسته از اتصالات می توان مسافت های طولانی را با لوله های فولادی پوشش داد.

تماس تلفنی