نام محصول

نام انگلیسی : Cross Cable Tray

کد محصول :

چهار راهی سینی کابل cross cable tray

چهار راهی سینی کابل از ورق گالوانیزه گرم یا سرد و با توجه نوع ورق سینی کابل تولید می گردد. چهار راهی سینی کابل جهت اتصال چهار سینی کابل در زوایای ۹۰ درجه به هم استفاده می شود. که به دو صورت دیواری و کفی سینی کابل تولید می گردد.

جهت تولید چهار راهی سینی کابل از ورق گالوانیزه گرم و سرد و در ضخامت های ۱ میل الی ۱.۵ میل استفاده می شود .

پس از پانچ و خمکاری ورق گالوانیزه به وسیله جوشکاری قطعات چهار به هم وصل می شود.

گروه صنعتی پایپ نوران تولید کننده انواع چهار راهی سینی های کابل در سایزهای و ضخامت های مختلف ، توانایی تولید چهار راهی سینی را در ابعاد سفارشی را نیز دارا می باشد. به وسیله پیچ و مهره کله قارچی به سینی اتصال پیدا میکند.

چهار راهی که انتخاب می کنیم می بایست اندازه عرض و ارتفاع مشخص گردد. مثلا چهار راهی برای سینی عرض ۳۰ سانت و ارتفاع ۴ سانت

چهار راهی سینی کابل در عرض های ۱۰ ، ۱۵ ، ۲۰ ، ۲۵ ، ۳۰ ، ۴۰ ، ۵۰ و ۶۰ سانتیمتر و در ارتفاع های ۴ ، ۵ ، ۶ ، ۸ ، ۱۰ و ۱۵ سانت تولید می گردد. معمولا می توان در سفارش چهار راهی جهت افزایش مقاومت نصب ، چهار راهی سینی کابل را از ورق ضخیم تر از خود سینی انتخاب نمود.چهار راهی سینی کابل یکی از اتصالات مهم و پرکاربردی است که در محیط های مختلف از آن استفاده می شود. این اتصالات دارای متریال های مختلفی بوده و از کیفیت خاصی برخوردار هستند. اما از میان انواع اتصالات سینی کابل، باید به چهار راهی های گالوانیزه اشاره کنیم. که قابلیت استفاده در محیط های مختلف را دارند.

سینی کابل که از جمله تجهیزات مهم در کابل کشی ساختمان ها و کارخانه ها به شمار می رود، دارای قطعات و وسایلی است که در مسیر نصب و راه اندازی باید از آنها استفاده شود. چهار راهی سینی کابل در اصل مهمترین قطعه برای نصب در مکان های خاص و کابل کشی است. این وسیله همانطور که از نام آن مشخص است، یک سینی چهار مسیره بوده که در مسیرهای خاصی از آن استفاده می کنند.

زمانی که در محیط های مختلف اقدام به نصب سینی کابل یا نردبان کابل می کنید، ممکن است نیاز به انشعاب سه راهی سینی کابل یا چهار راهی سینی کابل داشته باشید. از میان تمام چهارراهی های سینی و نردبان کابل، باید به سینی کابل آلومینیوم اشاره کنیم. این چهار راهی محبوبیت بسیار زیادی دارد. زیرا علاوه بر کیفیت بالا، از مرغوبیت خاصی نیز برخوردار است. از این رو می توان با اطمینان بالایی اقدام به استفاده از آن نمود.

انواع جنس چهار راهی سینی کابل

 

چهار راهی های سینی کابل معمولا از جنس های مختلفی تولید می شود. که هر کدام از آنها را می توان در محیط خاصی مورد استفاده قرار داد. نکته ای که در مورد این تجهیزات و قطعات مشابه است، میزان مقاومت فلز آنها در برابر خوردگی است.

 از جمله انواع چهار راهی هایی که تولید شده و در بازار عرضه می شود، باید به موارد زیر اشاره کنیم:

چهار راهی با روکش گالوانیزه گرم ST37
چهار راهی فولاد
چهار راهی سینی کابل ورق گالوانیزه
چهار راهی استنلس استیل
چهار راهی گالوانیزه گرم طبق استاندارد ASTM A123

چهار راهی سینی کابل
کاربرد چهار راهی‌های سینی کابل

می دانیم که سینی ها و نردبال های کابل برای سیم کشی و کابل کشی ساختمان های بزرگ و کارخانه ها مورد استفاده قرار می گیرند. برای آنکه بتوانیم این تجهیزات را به راحتی در محل مورد نظر نصب کنیم، نیاز به برخی اتصالات خواهیم داشت. چهار راهی سینی کابل یکی از اتصالات مهمی است که قادر است از حجم معینی کابل و سیم در مسیرهای چهارگانه محافظت نماید.

معمولا از این اتصالات در تاسیسات برقی صنایع نفت و گاز، پتروشیمی و … استفاده می شود. البته بیشترین محلی که می توان از آنها استفاده کرد، محیط های روباز است. از این رو متریالی که برای ساخت چهار راهی ها استفاده می شود، باید در برابر رطوبت محیط و خوردگی بسیار مقاوم باشد. زمانی که نیاز دارید از این اتصالات استفاده کنید، بهتر است به سراغ چهار راهی سینی کابل مقاوم روید.

این اتصالات نیز همچون دیگر اتصالاتی که در نصب سینی های کابل مورد استفاده قرار می گیرند، دارای مزایای خاصی از جمله موارد زیر هستند:

 

قابلیت تحمل وزن بالا
دارای طول عمر بالا
قابلیت استفاده در سیستم تاسیسات برق
تنوع در اندازه سینی های کابل
تنوع در اتصالات چهار راهی سینی کابل در هر شکل
غیر قابل اشتعال بودن اتصالات
استحکام بالا در برابر ضربه
دارای لبه های صاف که منجر به عدم صدمه دیدن کابل می شود.
مناسب برای استفاده در محیط های مختلف با آب و هوای متفاوت

پوشش و ضخامت چهار راهی های گالوانیزه

چهار راهی سینی کابل گالوانیزه یکی از محبوب ترین و پرکاربردترین اتصالاتی است که در کابل کشی ساختمان از آن استفاده می شود. این اتصالات خود در سه پوشش مختلف با میزان ضخامت متفاوت تولید می شوند. پوشش چهار راهی های سینی کابل ورق گالوانیزه، در سه نوع گالوانیزه سرد، گالوانیزه گرم، پیش گالوانیزه تولید و به بازار عرضه می شود.

چهار راهی های گالوانیزه سرد و گرم معمولا دارای ضخامت ۰.۸ میل تا ۲.۵ میلیمتر بوده و در دو نوع پانچ دار و بدون پانچ تولید می شوند. این چهار راهی ها سایز بندی های متنوعی نیز دارند، که می توان بسته به محل مورد نیاز از آنها استفاده کرد. از جمله سایزبندی چهار راهی سینی کابل باید به عرض های ۵،۱۰،۱۵،۲۰،۲۵،۳۰،۴۰،۵۰ و ۶۰ اشاره کنیم. علاوه بر آن این چهار راهی ها دارای ارتفاع متنوعی نیز هستند.

از جمله ارتفاع چهار راهی های سینی کابل باید به ۴،۵،۶،۸،۱۰ و ۱۵ سانت اشاره کنیم. چهار راهی سینی کابل گالوانیزه در شاخه های ۲ و ۳ متری تولید می شوند و میتوان از آنها در محیط های خاص مورد استفاده قرار داد. پس برای انتخاب این اتصالات، لازم است حتما به سایز بندی آنها نیز توجه ویژه ای داشته باشید.

پارامترهای مهم در انتخاب چهار راهی سینی کابل :

 

 

ارتفاع چهار راهی سینی به سانتی متر یا میلیمتر
زاویه چهار راهی سینی درجه
ضخامت ورق چهار راهی سینی
نوع ورق گالوانیزه سرد یا گرم

 

معمولا چهار راهی سینی های کابل کاسپین در ضخامت های مختلف تولید و عرضه می گردد. زمانی که کابل هایی که قرار است توسط چهار راهی سینی انتقال پیدا کنند شود دارای گرما هستند از چهار راهی سینی پانچ دار استفاده می شود که با دارا بودن سوراخ های متعدد در بدنه چهار راهی باعث گردش هوا و خنک ماندن سینی ها می گردد.

جهت اتصالات چهار راهی سینی کابل به همدیگر و سینی کشی سینی کابل نیاز به اتصالات مختلفی می باشد که در زیر به برخی از اونها اشاره می شود. همچنین جهت نصب چهار راهی از ساپورت های دیواری و آویز سقفی استفاده می شود که به وسیله آنها می توان چهار راهی را به سقف یا دیوار نصب نمود.

از مهمترین و پرمصرف ترین اتصالات سینی کابل می تواند به چهاری داخلی ، چهار راهی ، چهاری خارجی، چهار عمودی ، سه راهی راهی سینی ، چهارراهی راهی ، چهار راهی سینی ، تبدیل راهی سینی ، چهار راهی به نردبان ، پیچ و مهره کله قارچی اشاره نمود.

روند تولید چهار راهی سینی کابل در کارخانه


چهار راهی سینی کابل را در کارخانجات با کمک ورق های آماده فلزی تولید می ‌کنند که این ورق ها در ضخامت های مختلف، متناسب با سفارش کارخانجات و نیاز بازار ارائه می گردد.
در کارخانجات تولید سینی کابل و متعلقات آن با تهیه دستگاه ها و تکنولوژی های به روز و کاملاً استاندارد سعی شده تا این محصولات با کیفیت بالایی تولید شوند.
معمولاً در کارخانجات روند تولید چهار راهی سینی کابل بدین صورت است که پس از تهیه مواد اولیه و فراهم آوردن دستگاه ‌های مختلف و متناسب برای مراحل گوناگون، اقدام به تولید می کنند که طی چند مرحله این تولید صورت می گیرد:
مواد اولیه پس از گذراندن واحدهای کنترل کیفی به بخش برشکاری انتقال می یابد که در این بخش با توجه به اندازه های از قبل مشخص شده مراحل برش این ورق ها در ابعاد مختلف صورت می پذیرد.
مرحله بعدی که مرحله پانچ کاری محسوب می شود، ورق های برش خورده شده به واحدهای پانچ انتقال پیدا کرده و با کمک دستگاه های پرس سی ان سی قوی، این ورق ها بدون هیچ پلیسه ای پانچ می گردد، تا در حین استفاده به خوبی هوا را جا به جا کند.
سپس ورقه های آماده شده برای خمکاری به واحد مربوطه انتقال پیدا کرده و در این بخش لبه های کار را متناسب سفارشات مشتری آماده سازی می نمایند.
در مرحله بعدی که قسمت جوش بخش‌ های مختلف این قطعات به یکدیگر است. با استفاده از دستگاه های پیشرفته و به روز جوش co۲ جوشکاری صورت می گیرد.

تماس تلفنی