نام محصول

نام انگلیسی : Ladder Cable

کد محصول :

پایپ نوران تولید کننده سینی و نردبان کابل برق Ladder Cable بادستگاه CNC.

نردبان کابل برای عبور تعداد زیادی سیم و کابل، دریک مسیر مشخص مورد استفاده قرار میگردد و در مسیرهای عمودی معمولا از نردبان به جای سینی برق فلزی استفاده  میگردد. علت استفاده از این تجهیز در مسیرهای عمودی، امکان محکم نمودن راحت تر کابلها به بدنه نردبان در این مسیرها با استفاده از بست کمربندی میباشد. شایان ذکر است که در مسیرهای افقی نیز میتوان از نردبان های برق استفاده نمود.جهت سفارش و دریافت قیمت این تجهیز پارامترهایی همچون تعداد پله ها در طول شاخه، ارتفاع دیواره یا لبه کناری، ضخامت ورق مورد استفاده و عرض مورد توجه قرار میگیرد.

 

مشخصات فنی نردبان های تولید شده در گروه صنعتی پایپ نوران

مشخصات فنی نردبان ها تولیدشده در گروه صنعتی پایپ نوران با المان های زیر قابل ارائه میباشد

ضخامت نردبان ها : ۱ تا ۲.۵ میلی متر

عرض نردبان ها : ۱۰۰ تا ۱۰۰۰ میلی متر

طول شاخه های نردبان : ۲ تا ۳ متر

ورق مصرفی : فولاد ST37

نوع روکش : گالوانیزه سرد (فابریک) ، گالوانیزه گرم و یا رنگ کوره ای

نوع بسته بندی : بندیل فلزی، پالت چوبی

انواع اتصالات و متعلقات نردبان به شرح ذیل قابل ارائه می باشد

تعداد قابل توجهی از انواع اتصالات جهت بهبود در فرآیند نصب این تجهیز موجود بوده که میتوان به شرح ذیل به آنها اشاره نمود :

انواع ساپورت دیواری و سقفی نردبان، انواع رابط نردبان شامل رابط بغل بند ثابت و قابل تنظیم، سه راهی نردبان، چهار راهی، درب ( درپوش ) نردبان، زانوی متحرک نردبان داخلی، تبدیل نردبان چپ در نصب کاربرد دارند.

تبدیل نردبان راست، تبدیل مستقیم نردبان، زانوی دوبل ۴۵ درجه، زانوی ۹۰ درجه افقی نردبان، زانویی داخلی ثابت نردبان، زانوی ثابت خارجی نردبان، زانوی داخلی متحرک، زانوی قابل تنظیم متحرک خارجی، نیز از دیگر اتصالات این تجهیز هستند.

مشخصات فنی نردبان کابل

مشخصات فنی نردبان ها در سایز های متنوعی و با توجه به سفارش مشتری ارائه و ساخته میشود.

جهت تولید این تجهیز می بایست به دستورالعمل استاندارد ساخت آن توجه نمود و تولیدکنندگان می بایست کلیه مقررات اشاره شده در استاندارد این محصول را رعایت نمایند.

بطور کلی عرض نردبان ها از ۵۰ میلیمتر تا عرض ۱۰۰۰میلیمتر قابل ساخت میباشند. در خصوص لبه ها و یا ارتفاع دیواره نیز عموماً نردبان ها از ارتفاع ۴۰ میلیمتر تا ارتفاع ۱۵۰ میلیمتر قابل ساخت میباشند .

این محصول با حداقل ضخامت ۰.۷ میلیمتر و حداکثر با ضخامت ۳ میلیمتر ارائه میگردند. معمولا و به طور استاندارد، شاخه های نردبان ها به صورت ۲ متری ساخته میشوند، اما در صورتی که مشتری درخواست ساخت این نردبان ها با طول ۳ متر را داشته باشد، این کار توسط این گروه صنعتی قابل انجام میباشد.

 


مشخصات پله های نردبان برق

پله های موجود در نردبان ها، معمولاً با حفظ فاصله های ۲۵ سانتیمتری نسبت به یکدیگر ساخته میشوند. این امکان وجود دارد که به درخواست خریداراین فواصل تغییر نماید.

پله ها جدای از ایجاد استحکام بر روی نردبان، امکان بسته شدن کابلها بر روی آن را نیز فراهم مینماید. عموماً کابلها از طریق بست های مخصوص ( بست چنگکی ) به پله ها متصل میگردند. این پله ها می تواند به صورت ریل بست چنگالی ( چنگکی ) جهت بستن کابل و لوله بر روی آن با قابلیت حرکت در عرض این تجهیز و یا به صورت معمولی جهت بستن کابلها با انواع بست کمربندی تولید گردد.

نردبان ها جدای از شاخه های مستقیم، دارای انواع و اقسام متعلقات نیز میباشند. به عنوان مثال میتوان به قطعاتی نظیر : زانو، سه راهی، چهار راهی، اتصالات رابط و قطعه کاهنده اشاره نمود.

بعضاً امکان دارد با توجه به محل نصب نردبان ها و یا درخواست مشتری، کلیه قطعات نیازمند رنگ آمیزی باشند که در این صورت میتوان این تجهیز را با پوشش الکترواستاتیک کوره ای، رنگ آمیزی نمود .

 

مراحل تولید نردبان کابل : 

 

برش ورق نردبان ها :

برش ورق نردبان هایی که در تولید مورد استفاده قرار میگیرند از نوع ورق فولادی سیاه ( بعد از عملیات تولید نردبان، گالوانیزه گرم عمقی می گردند) و یا گالوانیزه فابریک (ورق در کارخانه تولید ورق، گالوانیزه شده است ) می باشد.

برش قطعات نردبان های با دستگاه برش دارای مدار NC و در طولهای ۲ و ۳ متر انجام میگیرد.

 

پانچ کردن ورق نردبان ها :

پانچ کردن ورق نردبان ها و سوراخکاری قسمتهایی از آن که جهت اتصال یا بستن کابلها سوراخ میگردند، عمدتا توسط دستگاه CNC ودر بعضی واحدهای تولیدی توسط پرش ضربه ای صورت میگیرد.

 

خمکاری نردبان ها :

خمکاری نردبان با دستگاههای دارای مدار NC و در زوایای مختلف با توجه به ضخامت ورق مورد استفاده میباشد. لبه ها به صورت چهار خم و یا شش خم تولید میگردند.

 

جوشکاری قطعات نردبان ها : 

جوشکاری قطعات توسط واحد جوش و با توجه به نوع و ضخامت ورق مورد استفاده توسط دستگاه CO2 انجام میگردند.

عمدتا قطعات اتصالات و فیتینگ ها نیاز به جوشکاری دارند که میبایست بعد از عملیات جوشکاری، روی نقطه جوش در محصولات گالوانیزه سرد با اسپری زینک ( روی ) پوشش داده شود.

 

بازرسی قطعات نردبان ها :

بازرسی قطعات نردبان ها در ۴ مرحله صورت میگیرد :

الف) بازرسی اولیه نردبان

ب) بازرسی در حین تولید نردبان

ج) بازرسی نردبان ها پس از عملیات گالوانیزاسیون (درصورت ارائه محصول گالوانیزه گرم)

د) بازرسی نهایی نردبان ها

تماس تلفنی