نام محصول

نام انگلیسی : Reduser

کد محصول :

سه راه سینی کابل Cable tray horizontal tee

 

سه راه سینی کابل از ورق گالوانیزه گرم یا سرد و با توجه نوع ورق سینی کابل تولید می گردد. سه راه سینی کابل جهت اتصال سه سینی کابل در زوایای ۹۰ درجه  به هم استفاده می شود. که به دو صورت دیواری و کفی سینی کابل تولید می گردد.

جهت تولید سه راه سینی کابل از ورق گالوانیزه گرم و سرد و در ضخامت های ۱ میل الی ۱.۵ میل استفاده می شود .

پس از پانچ و خمکاری ورق گالوانیزه به وسیله جوشکاری قطعات سه به هم وصل می شود.

گروه صنعتی پایپ نوران تولید کننده انواع سه راه سینی های کابل در سایزهای و ضخامت های مختلف ، توانایی تولید سه راه سینی را در ابعاد سفارشی را نیز دارا می باشد. به وسیله پیچ و مهره کله قارچی به سینی اتصال پیدا میکند.

سه راه سینی کابل که انتخاب می کنیم می بایست اندازه عرض و ارتفاع مشخص گردد. مثلا سه راه سینی کابل برای سینی عرض ۳۰ سانت و ارتفاع ۴ سانت

در عرض های ۱۰ ، ۱۵ ، ۲۰ ، ۲۵ ، ۳۰ ، ۴۰ ، ۵۰ و ۶۰ سانتیمتر و در ارتفاع های ۴ ، ۵ ، ۶ ، ۸ ، ۱۰ و ۱۵ سانت تولید می گردد. معمولا می توان در سفارش سه راه سینی کابل جهت افزایش مقاومت نصب ، سه راه سینی را از ورق ضخیم تر از خود سینی انتخاب نمود.

طبیعتاً عرض های بزرگ تر  سه راهی ها قابلیت پذیرش کابل های قطورتر و در تعداد بالا را دارند. بنابراین سعی کنید اتصالاتی را انتخاب کنید که سازگاری لازم با حجم کابل موجود را داشته باشند. البته المان های دیگری نیز وجود دارند که در سر تیتر بعد به آن ها اشاره می کنیم.

پارامترهای مهم در انتخاب سه راه سینی کابل

 

مجموعه ای از پارامترهای اساسی جهت خرید موفق این اتصالات وجود دارد که بیشتر معطوف به سایز قطعه است و به شرح ذیل می باشند.

 

 • ارتفاع سه راه سینی به سانتی متر یا میلیمتر
 • زاویه سه راه سینی درجه
 • ضخامت ورق سه راه سینی
 • نوع ورق گالوانیزه سرد یا گرم
 •  

معمولا سه راه سینی های کابل پایپ نوران در ضخامت های مختلف تولید و عرضه می گردد. زمانی که کابل هایی که قرار است توسط سه راه سینی انتقال پیدا کنند شود دارای گرما هستند از سه راه سینی پانچ دار استفاده می شود که با دارا بودن سوراخ های متعدد در بدنه سه راه باعث گردش هوا و خنک ماندن سینی ها می گردد.

جهت اتصالات سه راه سینی کابل به همدیگر و سینی کشی سینی کابل نیاز به اتصالات مختلفی می باشد که در زیر به برخی از اونها اشاره می شود. همچنین جهت نصب سه راه سینی از ساپورت های دیواری و آویز سقفی استفاده می شود که به وسیله آنها می توان سه راه سینی کابل را به سقف یا دیوار نصب نمود.

از مهمترین و پرمصرف ترین اتصالات سینی کابل می تواند به سه راه داخلی ، سه راه ، سه راه خارجی، ، سه راه سینی ، سه راه سینی ، تبدیل راه سینی ، سه راه به نردبان ، پیچ و مهره کله قارچی اشاره نمود.

مکانیزم عملکردی سه راه سینی کابل

 

سه راه سینی کابل از لحاظ ساختاری به صورت T شکل طراحی شده است که در سه مسیر مجزا کابل های برق را هدایت می کند. معمولاً کابل ها از یک مقطع آن وارد و به دو مسیر با تفاوت زاویه ی ۹۰ درجه ادامه می یابند. در قسمت بدنه ی سه راه سینی کابل به منظور تغییر جهت ملایم کابل ها ، یک شکل سه ضلعی وجود دارد تا کابل های برق بتوانند به صورت تدریجی و نه ناگهانی یک تغییر جهت ۹۰ درجه را داشته باشند.

 

در کلیه ی بخش های این قطعه ی اتصال دهنده هیچگونه لبه ی تیز یا برنده ای وجود ندارد به همین دلیل، شرایط ایمن و کارآمدی برای حمل کابل ها در نقاط اتصال سینی ها فراهم خواهد شد.

 

شما می توانید ۳ سینی را از سه جهت به سه راهی متصل کنید که نشان از کاربرد بسیار بالای آن ها در فرآیند نصب سینی ها دارد.  ابعاد هر سه مقطع سه راهی یکسان است و اگر به هر دلیلی نیاز به استفاده از سینی های با ابعاد کوچکتر داشتید این امکان وجود دارد تا با نصب مستقیم یک ردیوسر یا کاهنده ی سطح مقطع به سه راه سینی کابل، یک تغییر اساسی را در نحوه ی نصب سینی ها ایجاد کنید.

نحوه ی نصب و اتصال سه راه سینی کابل

 

 

سه راه سینی کابل بگونه ای طراحی شده است که براحتی در شیار و دیواره ی سینی ها جای می گیرد و در محل خود ثابت باقی می ماند. از طرف دیگر این امکان وجود دارد که شما آن ها را پیچ و مهره کنید. همان طور که می دانید صفحه یا ورق سینی ها به صورت پانچ شده هستند.

سه راه سینی کابل نیز در لبه ی دهانه ی خروجی و هم در بخشی از دیواره ی خود دارای سوراخ یا پانچ است. با روی هم قرار دادن این سوراخ ها میان سینی و سه راه  می توانید براحتی با استفاده از پیچ و مهره سینی کابل محل اتصال را محکم کنید. همان طور که ذکر شد این قطعات در سایزهای متعددی ساخته و پرداخته می شوند که حجم کابل شما تعیین کننده ی سایز آن هاست.

بنابراین ابعاد انتخابی میان سینی و انواع اتصالات را به صورت هماهنگ و سازگار با یکدیگر انتخاب کنید. نکته ی مهمی که وجود دارد این است که این اتصالات قابلیت جداشدن دارند تا اگر به هر نحوی قصد تغییر  معماری یا نقشه ی کلی سینی ها را داشتید در سریع ترین زمان برای شما فراهم باشد.

 

جنس و متریال ساخت سه راه سینی کابل

 

دقیقاً همان متریالی که برای ساخت سینی ها استفاده می شود نیز در ساخت سه راه سینی بکارگیری می شوند. برای آنکه ورقه های سینی ها و همچنین اتصالات آن ها تحت نیروها و فشارهای ناشی از وزن کابل دچار تغییر شکل نشوند ترجیح بر این که آن ها را از استیل یا همان فولادی کربنی با ضخامت ورق کنترل شده بسازند.

بنا به نتایج تجربی جنس استیل بهترین و ایده آل ترین عناصر فلزی برای ساخت رابط سینی کابل می باشند. علاوه بر این مزیت گالوانیزه بودن این قطعات شرایط استفاده ی آن ها را در  محیط های با درجه ی رطوبت بالا مهیا کرده است. لذا در این شرایط محیطی دچار زنگ زدگی و تغییر رنگ ناشی از  اکسیداسیون نمی شوند.

بنابراین جنس استیل در کنار امتیاز روکش گالوانیزه می تواند سه راه را به یک قطعه ی اتصال دهنده ی فوق العاده با کیفیت تبدیل کند.

موارد استفاده از سه راه سینی کابل

سه راه سینی در کنار بسیاری از قطعات اتصال دهنده نقش کلیدی در شکل دهی شبکه های پیچیده ی مشتمل بر سینی های کابل دارند. بطوریکه شما می توانید در هر ناحیه از سازه این قطعات را در مسیر سینی ها قرار دهید. سه راه سینی کابل اتصالاتی هستند که می توانند هم به صورت مستقیم و به شکل قائمه کابل ها را هدایت کنند.

اغلب اوقات ممکن است برای تغییر جهت کابل ها از زانوها استفاده شود اما در آن صورت دیگر نمی توان ادامه ی مسیر کابل ها را به صورت مستقیم فراهم کرد. کلیه ی پروژه های سینی گذاری حداقل در چند مورد نیاز به بکارگیری از این سه راهی ها دارند و تشخیص اینکه در چه زمانی و در چه نقطه ای از شبکه ی سینی ها مورد استفاده قرار گیرند بر عهده ی تکنسین فنی نصب است.

فواید و مزایای سه راه سینی

 • اولین نکته که می توان به عنوان جمع بندی نیز به آن اشاره کرد پوشش زینک این اتصالات می باشد که در فرآیند hot dip galvanization یا گالوانیزه گرم غوطه وری پوشش دهی شده اند.
 • وجود سایزهای مختلف سه راه سینی کابل باعث می شود تا با سینی ها در ابعاد مختلف کاملاً هماهنگ و سازگار باشند.
 • ابعاد نسبتا کوچک آن ها شرایط حمل و نقل و جابه جایی را تا محل پروژه در سریع ترین زمان میسر کرده است.
 • قیمت پایین قطعات سه راهی شرایط لازم برای خرید آن ها را در تعداد دلخواه میسر کرده است.
 • فرآیند نصب و جای گذاری آسان بطوریکه تنها با استفاده از اتصالات پیچ و مهره ای قابل اتصال هستند.
 • جنس و متریال فوق العاده محکم و مستحکم ایمنی لازم برای حمل کابل ها در حالت معلق را به کمک سینی ها مهیا کرده است.
 •  

خرید انواع اتصالات از گروه صنعتی پایپ نوران

گروه صنعتی پایپ نوران با داشتن طیف گسترده ای از قطعات اتصال دهنده همواره پاسخگوی رفع نیاز پروژه های بسیار نیز خواهد بود. مشتریان گرامی می توانند با تهیه ی یک لیست جامع از قطعات و ارائه ی آن به گروه صنعتی پایپ نوران برنامه ریزی درستی نسبت به تهیه ی تجهیزات مورد نظر داشته باشند.

تماس تلفنی