نام محصول

نام انگلیسی : Tree-way Pipe

کد محصول :

سه راهی لوله فولادی Tree-way Pipe

سه راهی لوله فولادی جزء مهم ترین اتصالات لوله‌ها محسوب می‌شوند. این سه راهی در زاویه ۹۰ درجه تولید شده است و می‌تواند سه انشعاب مختلف در زاویه ۹۰ درجه ایجاد نماید. سه راهی لوله فولادی همانطور که از نامش پیداست از لوله فولادی مقاوم تهیه شده و با قیمت مناسب عرضه می‌شود.

این قطعه دارای استاندارد ASME / ANSI B16.9 است. این سه راهی برای لوله کشی آب و فاضلاب و گاز استفاده می‌شود. در مقابل ضربه، پوسیدگی مقاوم است. این لوله‌ها تا دمای خاصی قابلیت تحمل دارند .

کاربرد سه راهی لوله فولادی 

کاربرد و مزایای سه راهی فولادی شامل موارد بسیاری است. هر زمان که نیاز به انشعاب در زوایای مختلف مانند ۴۵ درجه ، ۳۵ درجه و ۹۰ درجه باشد، کاربرد دارند. از مزایای آن می توان به ضد ضربه بودن، مقاومت در مقابل خوردگی و پوسیدگی اشاره کرد.

انواع سه راهی لوله فولادی از لحاظ قطر و شاخه

سه راهی فولادی از لحاظ قطر و شاخه به دو مدل لب به لب و کاهش دهنده تقسیم می شود.

سه راهی لوله فولادی لب به لب

 

این قطعه زمانی استفاده می شود که قطر اتصالات با یکدیگر برابر باشد. سه راهی فولادی لب به لب برای مواقعی استفاده می شود که به صورت موازات ارائه شود. این سه راهی از کیفیت مناسبی برخوردار است و در مقابل ضربه مقاوم است.

این قطعه به صورت شاخه ای عرضه می شود. برای تهیه و خرید آن ها می توانید به صورت حضوری و غیر حضوری اقدام نمایید. این سه راهی ها به خوبی ثابت می شوند و لغزش و شل شدگی ندارند.

 

سه راهی لوله فولادی کاهش دهنده

 

این قطعه برای مواردی استفاده می شود که نیاز به کاهش قطر اتصالات باشد. این سه راهی ها به دو صورت کاهنده هم مرکز و کاهنده غیر هم مرکز وجود دارد. سه راهی غیر هم مرکز در مواقعی استفاده می شود که مسیر افقی باشد.

این قطعه انشعاب قطر کوچکتری ایجاد می کند. لذا کاربردهای بسیاری دارد. از کیفیت بالایی برخوردار است و به صورت شاخه‌ای عرضه می شود. برای تهیه و خرید آن با ما در تماس باشید.

انواع سه راهی لوله فولادی از لحاظ اتصالات

 

سه راهی لوله فولادی از نظر اتصالات به سه دسته زیر تقسیم می شود:

 

 ته جوش

این لوله ها دارای قابلیت جوش هستند. پس از برقراری اتصالات برای محکم شدن و ثابت شدن آنها از ته جوش استفاده می شود.

 بندکش

این لوله ها به صورت لوله توپی هستند و امکان فرآیند جعل و پوشش دارند. لذا هنگام آهنگری با گرم کردن جعل شده و توسط میله های گرد شکل گیری می شوند. لذا انتهای شاخه آن ها به تر یا ماده متصل می شود. از این سه راهی فولادی برای پنجه نر و ماده نر استفاده می شود.

 کاسه جوش

هر یک از این لوله ها به شکل مختلفی امکان تهیه دارند. مهم ترین کاربرد آن برای ایجاد انشعاب فشار قوی است. دارای منطقه ای ذوزنقه ای است که می تواند لوله را در شاخه سه پایه بگذارند و به هم جوش دهند.

سه راهی جوشی فولادی (Butt Weld Tee):

 

سه راه جوشی دارای سه انشعاب می باشد که میتواند جهت جریان را تغییر دهد.به حالت T شکل است و در دو نوع سه راهی مساوی و سه راهی تبدیلی تولید می شود و به صورت گسترده ای در شبکه های انتقال میعانات و بخارات مورد استفاده قرار میگیرد.

سه راهی فولادی از نظر نوع اتصال به سه دسته سه راه جوشی،سه راهی ساکت ولد و سه راهی دنده ای تقسیم میشود.سه راه جوشی از نظر متریال به سه دسته کربن استیل،آلیاژی،استنلس استیل تقسیم بندی می شوند.در نوع مساوی هر سه شاخه قطر مساوی دارند و درمستندات به شکل زیر توصیف میشوند:

به عنوان مثال:
TEE 6″ Equal ASME B16.9 WB Wrough Standard ASTM A234 GR.WBP SMLS Wall thickness Schechule 40
یعنی سه راه جوشی مساوی،دارای استاندارد ابعادی ASME B16.9 و استاندارد متریال ASTM A234 و رده ۴۰

در حالت سه راه تبدیلی قطر شاخه انشعاب کوچکتر از قطر تنه اصلی هست.با قطر نامی NPS مشخص می شود و به منظور معرفی ابعاد سه راهی فرضا به شکل “۴*”۴*”۳ که نشانگر قطر تنه اصلی برابر “۴ و قطر انشعاب “۳ می باشد.

مقایسه سه راه جوشی،سه راهی دنده ای و سه راهی ساکت ولد:

۱-سه راهی جوشی فولادی:

سه راه جوشی به شکل گسترده ای در صنایع پتروشیمی،دارویی،صنایع شیمیایی،متالوژی،صنایع نظامی و خطوط انتقال میعانات و بخارات کاربرد دارد.آرایش لبه های اتصال به شکل plain و beveled می باشد و به روش جوشکاری butt weld به یکدیگر جوشکاری می شوند و به نسبت سایر اتصالات،فشار بیشتری را تحمل می کنند.سه راه جوشی به دو شکل درزدار و مانیسمان تولید می شود.

۲-سه راهی ساکت ولد:

سه راهی ساکت ولد یک گونه از اتصالات فشار قوی است.در انتهای قسمت انشعاب به شکل ذوزنقه ای شکل است که لوله در انتهای آن جا گرفته و جوشکاری می شود.

این نوع اتصالات اغلب در سیستمهای با قطر کوچک مورد استفاده قرار میگیرد.سه راهی ساکت ولد با قطر نامی NPS و مانند اتصالات دنده ای با نرخ فشار ۳۰۰۰-۶۰۰۰-۹۰۰۰ توصیف می شوند.

سه راهی دنده ای:

سه راه دنده ای فشار قوی به شکل فورج گرم و ریخته گری تولید می شوند.در فرآیند تولید فورج گرم،شمش و یا گرده گداخته شده و پرس میشود و سپس فرآیند دنده زنی روی آن اعمال میشود.

در فرآیند ریخته گری تولید سه راهی دنده ای،شمش ذوب شده و داخل قالب سه راهی ریخته می شود و پس از سرد شدن سه راهی حاصل می شود.

تماس تلفنی